Montážní video

Jak jezdit

Ponaučení

  • Naučit se jezdit na Halfbike je podobné první jízdě na běžném bicyklu. Buďte připraveni. Navyknout si na styl jízdy vyžaduje jistý čas a cvik.
  • Buďte trpěliví a připravte se na to, že se Vám bude, na úplném počátku, jízda zdát příliš obtížná či dokonce ubíjející. Nicméně, většině lidí stačí 10-15 minut k nalezení rovnováhy a poté si začnou jízdu užívat.
  • Pro začátek si vyhledejte dostatečně širokou plochu s jemným povrchem, jako například nevyužívané parkoviště. Měli byste jezdit tam, abyste získali dostatek zkušeností a jistoty než se odvážíte do města.
  • Dvě zadní kola umožňují řízení, ale nezaručují extra stabilitu. V okamžiku, kdy šlápnete na jeden z pedálů, Halfbike se začne naklánět stejným směrem a vy budete muset použít protisílu a řídítka.
  • Vaším prvním cílem je jezdit rovně (v rovině), proto zpočátku nezkoušejte zatáčet, jelikož to není tak jednoduché, jak se zdá. Vydržte a najděte svou rovnováhu. Řídítka Vám pomohou držet rovnováhu, přesto mějte na paměti, že vyžadují velmi malý tlak. Buďte opravdu jemní. Příliš velký tlak na řídítka rozhodně nezlepší Vaši rovnováhu a obvykle to znamená, že to provádíte špatně.
  • Zatáčení funguje tak, že přenášíte váhu na jednu ze stran. Jemným tlakem na řídítka Halfbike rozjedete požadovaným směrem. Nezkoušejte otáčet či kroutit řídítky, jelikož to Vám nepomůže při řízení, tak jako to funguje u bicyklů. Místo tohoto pohybujte řídítky vždy jen do strany.
  • V okamžiku, kdy začnete ztrácet rovnováhu, sesedněte z Halfbike a pokuste se udělat úkrok stranou. Seskočení se Vám bude zdát pravděpodobně jednodušší a jistě ho i intuitivně učiníte, přičemž pak budete pokračovat v chůzi či běhu vedle Halfbike. Snahy zůstat na Halfbike, až do poslední chvíle než seskočení, může způsobit pád.
  • Buďte opatrní nejen kvůli své bezpečnosti, ale i těch kolem Vás. Naučení se zabere jistý čas a vyžaduje trénink. Buďte trpěliví a nezoufejte, pokud jej nebudete ovládat přes noc. Bezpečná jízda je vždy na prvním místě.

VAROVÁNÍ

Jezděte bezpečně, buďte rozumní a vždy používejte osobní ochranné vybavení včetně helmy. Jízda na Halfbike je přirozeně riskantní, proto by měli řidiči pozorně pročíst a dodržovat směrnice tohoto návodu.